Kreu Ekonomi Ekskluzive: shuhen shpresat. Liberalizimi i vizave nuk permendet fare ne samitin e BE-se

Ekskluzive: shuhen shpresat. Liberalizimi i vizave nuk permendet fare ne samitin e BE-se

nga Kontabilisti

Të enjten dhe të premten në Bruksel do të mbahet samiti i vendeve të BE-së.

Por në draftkonkluzionet për këtë samit nuk përmende askund çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën, njofton KlanKosova.tv.

KlanKosova.tv i ka parë këto draftkonkluzione ku përmendet pika e dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë drejt një marrëveshje për normalizim të plotë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni