Kreu Ekonomi Hoti viziton Administraten Tatimore te Kosoves

Hoti viziton Administraten Tatimore te Kosoves

nga Flamur Berisha

Kryeministri Hoti vizitoi Administraten Tatimore e Kosoves, pas takimit eshte duke mbajtur konference. Tregon mobilizimin qe po ben ATK-ja per tu dalur ne ndihme bizneseve pas ligjit per rimekembje ekonomike.

Njeashtu se bashku me kryeministrin ne takim ishte edhe Ministrja e Financave Hykmete Bajrami dhe Drejtori i pergjitshem i ATK-se.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni