Kreu Financa Lajmi i fundit: sot mblidhet Qeveria. Keto jane vendimet e rendesishme qe pritet te mirren

Lajmi i fundit: sot mblidhet Qeveria. Keto jane vendimet e rendesishme qe pritet te mirren

nga Kontabilisti

Kryeministri Albin Kurti bashkë me ministrat e tij, do ta nisin mbledhjen me fillim të orës 10:00.

Në mesin e pikave të rendit të ditës, është edhe projektligji që i hap rrugë rritjes së pagës minimale

Këtë e ka bërë ditur vet Kurti përmes një konference mëngjesin e së martës, duke treguar se paga minimale do të rritet dhe do të hiqet tatimi për 250 euro pagë.

“Në mbledhjen e ardhshme të Qeverisë, e cila do të mbahet nesër, do të miratojmë Projektligjin, që do t’i hapë rrugë rritjes së pagës minimale në 264 euro bruto apo 250 euro neto dhe heqjen e tatimit për 250 euro pagë”, tha Kurti dje në konferencën për media.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni