Kreu Financa Miratohet rezoluta e pagave në sektorin publik. Ja qka permbanë kjo rezolutë

Miratohet rezoluta e pagave në sektorin publik. Ja qka permbanë kjo rezolutë

nga Kontabilisti

Në seancën e djeshme të Kuvendit është miratuar rezoluta për rritjen e koeficientit të pagave në sektorin publik.

Kjo rezolutë u votua me 69 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim.

Shefi i GP të AAK-së, Besnik Tahiri ka kërkuar nga kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ‘që të mos eksperimentohet me koeficientet e Ligjit të Pagave’.

Sipas tij, nëse koeficienti ka për qëllim të zvogëlohet dhe nuk vjen në mars në Kuvend, atëherë rritje të pagave në sektorin publik nuk do të ketë

Ju gjithashtu mund të pëlqeni