Kreu Ekonomi Qeveria me njoftim të ri: Miraton një ligj për të miren e qytetareve!

Qeveria me njoftim të ri: Miraton një ligj për të miren e qytetareve!

nga Flamur Berisha

Qeveria në detyrë po mban mbledhje.

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka prezantuar strategjinë për sigurinë e Kosovës për të cilën tha se garanton sigurinë e qytetarëve dhe anëtarësimin në NATO.

Ai po ashtu tha se më këtë Kosova tregon që ka për qëllim fqinjësinë e mirë, shkruan arbresh.info.

“Është iniciuar strategjia dhe është mbështetur nga partnerët tan strategjik. Kjo garanton sigurinë e qytetarëve nga jashtë e brenda. Anëtarësimin në NATO e BE si dhe sigurimin në aspektin mjedisor, social, ekonominë e tregut Definon politikat e sigurisë së mbrojtjes dhe konfirmon që Kosova ka për qëllim fqinjësinë e mirë”, tha Hoti./arbresh.info/

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Farbresh.info%2Fvideos%2F724671648247861%2F&show_text=false&width=560

Ju gjithashtu mund të pëlqeni