Kreu Ekonomi Rikthehet ministrja e shkarkimeve në qeverinë Kurti

Rikthehet ministrja e shkarkimeve në qeverinë Kurti

nga Flamur Berisha

Kryeministri në ardhje i Kosovës, Albin Kurti, tashmë ka propozuar emrat e ministrave për qeverinë Kurti 2, shkruan

Kurti, Ministrinë e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ia ka besuar serish Rozeta Hajdarit, e cila këtë post mbante edhe në qeverinë Kurti 1.

Ajo është e njohur për shkarkimet e shumta të bordeve publike gjatë vitit 2020.
Hajdari në qeverinë e kaluar nuk ishte anëtare e Vetëvendosje, por pas rrëzimit të qeverisë Kurti 1, ajo u bë pjesë e VV-së./Gazeta inFokus/

Ju gjithashtu mund të pëlqeni